Úton Erasmusszal - ötletek diákoknak

Utolsó kommentek:

Timi29 2018.09.03. 12:55:12

@Void Bunkoid: Tény, hogy nem a legtöbbet dolgozó nép (a családnál, ahol voltam, például az anyuka 9-re ment dolgozni és olyan fél 3 körül el is jött és már nem ment vissza siesta után), de azért már nem lehet vádolni őket, hogy ezért mennyi pénzt kapnak és abból mennyi mindenre elég nekik az itthoni rendszerrel szemben. A fiatalkori munkanélküliség egyébként másban keresendő inkább, nem a munka-bér arányának kapcsolatában. Spanyolországban a legtöbb helyen több éves tapasztalatot kérnek, ezért inkább a kicsit idősebb, munkatapasztalattal rendelkezőket részesítik előnyben, valamint sok munkahelyen vizsga van, többrostás, ahol el kell érni egy bizonyos eredményt, ahhoz, hogy egyáltalán szóba jöhess, még akkor is, ha megvan belőle a diplomád.

Bejegyzés: A spanyol élet a házfalakon belül - avagy ilyen valójában spanyolnak lenni

Void Bunkoid 2018.08.31. 11:31:32

@Timi29: persze hogy magasabb, amikor ugye a náluk a mánnyáná kantriban lett bevezetve az a szokás (mondjuk mostanában már kezdik kiirtani, de sok helyen még mindig alkalmazzák), hogy ha a dolgozónak van 8 óra munkaideje, de mondjuk elvégzi a melóját 3 óra alatt, és van olyan kegyes, hogy nem megy haza már délben, hanem bentmarad és végigkávézgatja-kvaterkázgatja a nyolc órát, akkor a maradék öt órát elszámolja TÚLÓRAKÉNT (a nyolc órán _felül_, érted, produktíve dolgozik három órát, és elszámol érte tizenhármat).

Így nem csoda, hogy esélye sincs fizuban a magyar melósnak felnőni fizetésben, amikor hat órára van bejelentve, a maradék kettőt kézbe kapja, és közben dolgozik tizenkettőt.

Bejegyzés: A spanyol élet a házfalakon belül - avagy ilyen valójában spanyolnak lenni

Timi29 2018.08.23. 19:46:56

@Void Bunkoid: a munkanélküliség valóban magas Spanyolországban, az ilyen vacsorázásokon viszont szó sincs arról, hogy mások fizetnék egyesek adagját; mindenki egyformán beleteszi a saját részét. Én azzal tudom megmagyarázni azt, hogy ezt hetente többször is megtehetik, hogy Spanyolországban házon kívül enni egyáltalán nem kerül sokba, megfizethető ára van, nem úgy, mint Magyarországon, ahol sokaknak egy éttermes vacsora kb kéthavonta egyszer ha van. Amikor én voltam ezeken a spanyol vacsorákon, átlagosan 60 euró volt az étel összesen, ami 8-9 fő között osztódott szét. Ez azért nem olyan sok, és hozzá kell tennünk, hogy Spanyolországban jelentősen magasabb az átlagfizetés, mint nálunk.

Bejegyzés: A spanyol élet a házfalakon belül - avagy ilyen valójában spanyolnak lenni

Void Bunkoid 2018.08.22. 20:37:57

Azon vakarom a fejem, hogy erre nekik miből telik.

Ugye Spanyolország elég hírhedten listavezető a fiatal munkavállalók munkanélkülisége terén (jelenleg 34 százalék, nem-urbánus vidékeken bőven 50 százalék fölött), akkor ezek szerint amikor a fiatal baráti társaságok beülnek egy ilyen comida para picarra, statisztikailag a banda fele éhenkórász, és a másik fele fizeti az ő kajáját-piáját is - állandó jelleggel.

Bejegyzés: A spanyol élet a házfalakon belül - avagy ilyen valójában spanyolnak lenni

Timi29 2016.12.12. 14:04:00

@Colonel H. Stinkmeaner: Én nyelvészetet és irodalmat hallgatok, ahol szerintem fontos valamilyen saját gondolkodásmód kialakítása és nekem tetszettek ezek a számomra "újdonságok" a spanyol oktatásban, de például a lakótársaim orvostanhallgatók és ők természetesen rengeteget olvastak és sűrűn jártak kórházba gyakorlatozni is.

Bejegyzés: A spanyol felsőoktatási rendszer

2016.12.11. 21:13:05

Ilyen tempó mellett nem tudom hogy képeznek mondjuk orvosokat, mérnököket, vegyészeket. Bőcsész vagy óvodapedagógus szakokon ez a beszélgetős dolog elmegy.

Bejegyzés: A spanyol felsőoktatási rendszer
süti beállítások módosítása